Studijos lyderiaujančiame Lietuvos universitete – Vilniaus universitete

Autorius: Vilniaus universitetas, Studijų direkcija

El. paštas: konsultavimas@cr.vu.lt

Vilniaus universitetas (VU) – penktą šimtmetį skaičiuojanti didžiausia ir seniausia tradicijas puoselėjanti Lietuvos mokslo ir studijų įstaiga. Vilniaus universitetas patenka tarp 3 proc. geriausių universitetų pasaulyje. Čia siekiama suderinti ilgus amžius kauptą patirtį, geriausias mokslines tradicijas su naujaisiais mokslo laimėjimais, studentams suteikti galimybes įgyti visapusiškos patirties. 2015 m. Vilniaus universitete kilo studijų kokybė, buvo plečiami ryšiai, augo tarptautinis pripažinimas – universitetas buvo priimtas į garbingiausią senovinių ir aukštus tarptautinius standartus palaikančių Europos universitetų bendriją – „Coimbra Group“. 2016 m. kovo mėn. VU atidarė du naujus modernius mokslo ir studijų centrus – Jungtinį gyvybės mokslų ir Nacionalinį fizinių ir technologijos mokslų centrą – kurie atveria labai dideles naujas galimybes tiek studentams, tiek mokslininkams.

Netrukus Vilniaus universitete prasidės itin svarbus ir intensyvus laikotarpis – naujų studentų priėmimas. Ypatingai džiaugiamės, kai studijuoti Vilniaus universitete pasirenka į Lietuvą grįžę piliečiai ar lietuvių kilmės užsieniečiai. Studijų pasirinkimas Vilniaus universitete labai platus – 2016 m. priėmime bus siūloma daugiau nei 70 bakalauro ir vientisųjų studijų programų bei daugiau nei 100 magistrantūros studijų programų biomedicinos, fizinių, humanitarinių, socialinių ir technologijos mokslų srityse.

Asmenys, kurie įgijo išsilavinimą užsienio šalių institucijose gali būti priimami į valstybės finansuojamas studijų vietas, jeigu jie yra Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių narių ar Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiai, taip pat yra išeivijos ir lietuvių kilmės užsieniečių vaikai, vaikaičiai ir provaikaičiai. Jiems galioja tokia pati stojimo tvarka, tik reikia papildomai pateikti kelis dokumentus. Be to, stojant į bakalauro ir vientisąsias studijas, Išeivijos ir lietuvių kilmės užsieniečių vaikams, vaikaičiams ir provaikaičiams prie konkursinio balo yra pridedamas 1 papildomas balas.

Daugiau informacijos apie procedūras, kurias reikėtų atlikti norint stoti į Vilniaus universitetą.

Maloniai kviečiame susipažinti su Vilniaus universitete vykdomomis studijų programomis ir dalyvauti priėmime! Visą aktualią informaciją rasite svetainėje www.kviecia.vu.lt

Kilus klausimams dėl priėmimo kviečiame kreiptis į Studijų direkcijos Karjeros ir konsultavimo skyrių el. p. konsultavimas@cr.vu.lt, tel. +370 5 219 3144